ŞANLIURFA SİVEREK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2018-2019 ÜCRETLİ ÖĞRETMEN BAŞVURULARI

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA MERKEZ VE MEREKE BAĞLI KIRSAL MAHALLELERDE GÖREVLENDİRİLMEK ÜZERE ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ALIMI YAPILACAKTIR.
2018-2019 ÜCRETLİ ÖĞRETMEN BAŞVURULARI

İLGİLİ MEVZUAT

a-Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine Karar.

b-Talim ve Terbiye Kurulu Kararı 

c-Milli Eğitim Bakanlığı Norm Kadro Yönetmeliği

d-657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu

e-Milli Eğitim Bakanlığı Okyul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğünün 2011/43 sayılı Genelgesi

f-Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen Olarak Atanacakların Atamalarına Esas Olan Alanlar ve Mezun Oldukları Yüksek Öğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin Esaslar

 

 

 

GENEL AÇIKLAMALAR

            1-Ücretli Öğretmenlik görevlendirmeleri dönemlik yapılmakta olup 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının 1. dönem başvuruları 11 Haziran 2018 tarihinden itibaren e-devlet üzerinden adaylar tarafından yapılabilmektedir. (Dönem sonuna kadar e-devlet başvuruları açıktır.)

 

            Adaylar e-devlet üzerinden başvuru yaptıktan sonra 09-31 Temmuz 2018 tarihleri arası  mesai bitimine kadar aşağıda belirtilen belgelerle birlikte şahsen Karacadağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine başvurarak başvurularını doğrulayacaktır. Bu tarihe kadar belgelerini getirerek başvurularını doğrulayan adaylar görevlendirmelerde 1. öncelikli olarak değerlendirilecek olup; bu tarihten sonra belge teslim edenlerin başvuruları ihtiyaç olması halinde dikkate alınacaktır.

          Belgeleri şahsen teslim etmeyen adayların başvuruları görevlendirmede dikkate alınmayacaktır.

         Başvuru işlemi www.turkiye.gov.tr internet sitesi üzerinden aday tarafından giriş yapılmak suretiyle aşağıdaki kılavuzda belirtilen şekilde yapılacaktır. Başvuru Kılavuzu için tıklayınız.

 

            Başvuru sonuçları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz web sayfasından duyurulacaktır.

             

          2-Üniversitelerin lisans programları mezunları ile İlahiyat, İngilizce, Okul öncesi ve Çocuk Gelişimi branşlarında ön lisans programlardan mezun olanların başvuruları kabul edilecektir. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, İHL Meslek Dersleri Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Çocuk Gelişimi Öğretmenliği alanlarında lisans mezunu olmadığı/kalmadığı zaman ön lisans mezunu adaylara göre görev verilecektir. İlahiyat, İngilizce, Okul öncesi ve Çocuk Gelişimi dışındaki ön lisans programı mezunlarının başvuruları kabul edilmeyecektir.

           

          3-İhtiyaç oluştuğunda ( Boş norm, izin, rapor, tayin, emeklilik gibi nedenlerle) görevlendirmeler 2018-2019  Eğitim-Öğretim yılı boyunca aşağıda belirtilen esaslara göre yapılacaktır.

          4-Bu kılavuzda yapılan açıklamalara ek olarak oluşabilecek değişiklikler ile uygulamalara yönelik açıklamalar http://siverek.meb.gov.tr adresinde yayınlanacaktır.

          5-Başvurular http://siverek.meb.gov.tr  adresinde yayımlanan Başvuru Formunu doldurularak, formda istenilen belgelerle mavi plastik dosya şeklinde  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze  elden teslim edilecektir.

        6-Başvurular güvenlik soruşturmasına tabi tutulacak olup, uygun görülenlere alanlarına uygun olmak kaydıyla görev verilecektir.

 

 

DERS ÜCRETİ KARŞILIĞINDA GÖRELENDİRİLECEKLERDE ARANACAK GENEL ŞARTLAR:

 

1.   Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2.   657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen Genel ve Özel şartları taşıyor olmak.

3.   Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4. Sağlık durumunun öğretmenlik görevini yapmasına engel olmamak.(beyan yeterlidir)

5. Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak. Askerliğini yapmış, askerlikten muaf ya da askerliği 14 Haziran 2019 tarihine kadar tecil edilmiş olmak.(Bakaya kalmamak).

6.   Yurt dışındaki yükseköğretim kuramlarından mezun olanlar bakımından, öğreniminin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği yapılmış olmak.

 

 

İSTENEN EVRAKLAR:

1-Başvuru Formu ==> /meb_iys_dosyalar/2018_07/03115241_indirmek_iYin_tYklanYyYnYz.xls

2-Diploma veya Mezuniyet Belgesi onaylı fotokopisi

3-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

4-Sabıka Kaydı (E-Devlet´ten alınabilir.)

5-Bir Adet Vesikalık Fotoğraf

6-Formasyon belgesi ve diğer sertifikalar(İngilizce-Bilgisayar)

7-Askerlik Durum Belgesi (Erkekler İçin)

 

 

 

 

 

 

 

 

Güney Mah.Atatürk Bulvarı No 72 Siverek - 04145521422 (Siverek Milli Eğitim Müdürlüğü )

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.